top of page

Kukeke Klõpsutab nime taga seisab 30-aastane Tartu fotograaf Helena. Hariduselt õpetaja, kuid ühel hetkel sellest ametist lapsepuhkusele püsivaltjäänud fotohuviline on tõsisemalt asja kallal olnud praeguseks hetkeks kuus aastat. Suuna loomingu poole andis kindlasti 12 aastat kunstikallakuga klassi, kuid maalimiseks-joonistamiseks oli Kukeke alati veidi laisk ning lõpuks on ta leidnud endale fotograafia näol õige väljundi. Nende kuue aasta jooksul on kaamera ette jõudnud sadu ning sadu paare ja peresid. Oma töös peab Kukeke oluliseks mõnusalt vahetut kontakti oma klientidega, kes seeläbi end avavad ja kingivad just need kõige siiramad emotsioonid. Tähtis koht tema töös on klientide juhendamisel ja suunamisel, kuna fotograaf on pildistamise hetkel klientidele peegli eest.

Kukeke on aastate jooksul mõistnud, kui väga ta naudib töötamist paaridega, seda nii tavapildistamistel kui pulmades. Just omavahelise sära talletamine on see, mida ta oma piltidel taga ajab. Õpetaja ametist tingituna leiab ta ka lastega kontakti, kes võivad tihtipeale vägagi nõudlikud kliendid olla. Kohati peab ta fotostuudio puudumist oma trumbiks - see muudab küll mõnikord ilmastiku poolt haavatavamaks, kuid nõuab pildistamise kohtade otsimisel loomingulisust ning eeldab lahtiste silmadega mööda ilma ringi käimist. Tänu sellele on pildistamised toimunud nii paljudes looduskaunites kohtades kui ka mitmetes paikades, kus esmapilgul klassikalist ilu ei märkagi. Samuti viib just stuudio puudumine Kukekest erinevatesse kodudesse, kus inimesed on oma kõige loomulikumas ja turvalisemas keskkonnas. 

Kõige enam väärtustab Kukeke tunnet, et fotograafia abil on ta endast juba paljude inimeste ellu fotode näol igaveseks jälje jätnud. 

bottom of page